.

TopList

TOPlist

Testy kolTest kola Apache Matto

Apache Matto
Značka Apache působí na trhu teprve třetím rokem, je však zřejmé, že její designéři nejsou žádnými nováčky. Nabízí kola, která se znatelně odlišují od průměru. Jako jedna z mála na většinu svých crossových modelů montuje převodníky u nichž nejmenší list má 22 zubů a poskytuje tak mimořádně pohodlné převody. Na testovaném modelu Matto je použit zadní měnič Deore, což zvyšuje užitnou hodnotu kola a umožňuje použití pastorku až o 34 zubech. V této cenové třídě je měnič Deore ojedinělý – u jiných výrobců jej najdete až na modelech i o několik tisíc dražších. Nadstandardem je také integrované hlavové složení. Rovněž použití převodníku se 42 zuby (42-32-22) odlišuje kolo od většiny konkurence – velkou výhodou pro cykloturistu jsou převody umožňující zdolat pohodlně každé stoupání, přičemž nejtěžší převod 42/11 stačí i pro dosažení vysoké rychlosti na silnici. Rovná řídítka ocení především ten, kdo je hodlá doplnit "rohy".

V praktickém jízdním testu jsme ocenili lehký chod a dobrou účinnost V-brzd, řazení pracovalo bezchybně, gripy Ritchey dobře padnou do ruky. Rám je tuhý, což je dobré pro přenos síly, pohodlí by prospěla odpružená sedlovka. Díky málo strmému a relativně dlouhému představci se kolo jeví delší, posed je sportovně skloněný. Kolo je živé, ochotně zatáčí.


Rám Al 7005 dvojitě zeslabovaný
Vidlice Suntour CR880 (zdvih 50 mm)
Zadní tlumič -
Řazení Alivio
Zadní měnič Shimano Deore
Přesmykač Shimano Acera FDM330
Kliky/převodník Shimano FCM340 42-32-22 zubů
Pastorek 11-32 zubů
Brzdy Shimano BR-M420
Brzdové páky Alivio (kombinované s řadícími)
Náboje kol Shimano HB RM40/HB RM40/8
Pláště Kenda Kwick 700 × 35 C
Řídítka rovná
Sedlovka TRANZ X, pevná
Sedlo Selle Italia SPX
Pedály Union, s kovovým rámečkem
Hmotnost 13 kg (velikost 21´´)
Cena 13 999 Kč

Hodnocení: velmi dobré
Líbilo se nám: použití převodníku se 42 zuby, zadní měnič Deore, integrované hlavové složení
Uvítali bychom: pláště s odraznými boky, odpruženou sedlovku
Celkový dojem: Za příznivou cenu velmi dobré kolo, které na cestách nezklame, jeho lehké převody ocení zejména ti pohodlnější.

Více na http://www.treking.cz/testy

 
rockmachine.webgarden.cz by Zdeněk Bárta (c) copyright 2006-