.

TopList

TOPlist

Sr Santour

Logo SR Suntour

Značka SR Suntour byla založena v roce 1987 v japonském Tokiu. O rok později byla otevřena továrna na Taiwanu, kde se začaly ručně vyrábět hliníkové cyklistické komponenty střední a vyšší třídy. Významnější expanze na západ byla popořena otevřením kanceláře v Belgii v roce 1991. Výrobní program se stále rozšiřoval a v roce 1995 se k ostatním komponentům přidaly i odpružené vidlice pro horská kola, o rok později i pro kola crossová a trekkingová. V roce 1997 začala firma SunTour využívat magneziové slitiny na výrobu kluzáků odpružených vidlic.

V posledních letech je znát, že se firma SR Suntour nehodlá spokojit s pozicí výrobce předního odpružení pouze pro levná jízdní kola. Důkazem je představení několika nových modelů odpružených vidlic. Novinkou pro rok 2006 je řada odpružených vidlic pod označení RUX určených pro drsnější zacházení, pro tuto značku nezvykle pracujících s otevřenou olejovou lázní.

Přestože se vidlice SR Suntour vzhledově mění téměř každý rok, vnitřní konstrukce je ve velké míře zachována. Jediný zásadní rozdíl představuje již zmiňovaná modelová řada RUX s otevřenou olejovou lázní.

 

Odpružené vidlice a sedlovky

Vidlice

 

Přehazovačky, přesmykače

PřehazovačkyPřesmykače

 

Kliky, převodníky, kazety

KlikyKazety

 

Řazení

ŘazeníŘazení


Freeride řada

     
Vidlice Kliky Přehazovačky
Vidlice Kliky Přesmykače
Vidlice Kliky Řazení
 
Převzato z http://rebelbike.com/

 
rockmachine.webgarden.cz by Zdeněk Bárta (c) copyright 2006-