.

TopList

TOPlist

Duratec

Logo Duratec

Duratec 2007Nabídka společnosti Duratec zahrnuje téměř neomezenou možnost výběru rámů jízdních kol pro všechna odvětví výkonnostní a závodní cyklistiky. Nově se firma zabývá produkcí kompletních kol a montáží kol podle specifikací zákazníka. Sortiment zahrnuje kola a rámy pro silniční cyklistiku, MTB, cyklokros, dráhové a časovkářské speciály, tandemy a trekingová kola. Známé rčení "náš zákazník, náš pán" platí pro všechny zákazníky společnosti Duratec ve všech směrech. Je možné navrhnout geometrii a vyrobit rám na míru závodníka, libovolně zvolit barevnou kombinaci rámu a samolepek, umístit zákazníkův podpis či logo na horní rámovou trubku pod lak podobně.

Nově Duratec nabízí své top modely rámů z Alu-karbonu (více informací se dozvíte zde). Fotografie jednotlivých modelů rámů a kol Duratec si můžete prohlédnout zde.

Rebel Bike od roku 2005 patří do sítě Duratec Center.

 

Duratec MTB Series 2007

Canner CC1

(novinka 2007)

Duratec Canner CC1

Nově vyvinutý rám Canner CC1 nese technické prvky klasické pro firmu Duratec. Jedná se o nekonveční koncepci řešení rámu charakterizjící výrobce. Tento závodní rám je určený pro cross-country a maratonské závody. Je vyroben z materiálu Alu 7020 T6.

Rass CC2

(inovován 2007)

Duratec Rass CC2

Karbonový rám Rass CC2 je určený pro závodní cross-country a maratonské závody. Hlavním konstrukčním záměrem nebyla u tohoto rámu nízká hmotnost, ale spojení dvou parametrů ovlivňujících jízdní vlastnosti - tuhost rámu a využití útlumových vlastností kompozitu.

Sonix CX4

(inovován 2007)

Duratec Sonix CX4

Rám Sonix CX4 je nejprodávanější rám sezóny 2006 určený pro cross-country a maratonské závody. Splňuje nejvyšší technické požadavky ze strany závodníků. Prodloužená horní rámová a hlavová trubka zlepšují jízdní vlastnosti. Test kola Duratec Sonix CX4 v časopisu Velo 1/07.

Career C14

(inovován 2007)

Duratec Career C14

Rám Career C12 je určený pro horskou cyklistiku. Pro stavbu rámu jsou použity odlehčené profilované trubky velkých průměrů, které efektivně odolávají dynamickému zatížení při závodní jízdě a svojí tuhostí poskytují závodníkovi možnost rychlé reakce.

Career C14

(Rohloff SpeedHub 500/14 CC EX OEM)

Duratec Career C12 s Rohloff nábou

Rám Career C12 je určený pro horskou cyklistiku. Pro stavbu rámu jsou použity odlehčené profilované trubky velkých průměrů, které efektivně odolávají dynamickému zatížení při závodní jízdě. Rám je vybaven zadními patkami pro vícerychlostní nábu.

Sendic FX2

(inovován 2007)

Duratec Sendic FX2

Rám Sendic FX2 je odpružený rám určený na cross-country a maratonské závody. Rám využívá systému jednočepové zadní stavby uchycené v průmyslových ložiskách. Uchycení tlumiče bylo navrženo s ohledem na progresivní charakteristiku pružení ke konci zdvihu.

Career LTD

(doprodej rámů 2006)

Duratec Career LTD 2006

Rám Career LTD je vyroben ve speciální sérii na požadavek Duratec Center ČR a nese i prvky závodního modelu Sonix CX2 a to prostřednictvím zadních vzpěr BIAXIAL S-BEND, které zajišťují lepší útlumové vlastnosti a snižují hmotnost rámu.


Duratec Road Series 2007

Duratec nejsou jen horská kola, nabídka obsahuje i širokou silniční modelovou řadu. Duratec vyrábí speciální dráhařské a časovkářské rámy, dále také cyklokrosové speciáyl, hybridní crossy, nebo tandemy. Vše pochopitelně buď ve standardních geometriích, nebo na zakázku.

 
Duratec Heroine CR2 Duratec Cappel CR1
   
Duratec Cool R12 Duratec Cyborg R14
   
Duratec Magnetic T9 Duratec Sprinter T11
   
Duratec Sprinter RX Duratec Rebel S8
   

Cross, tandem Series 2007

 
Duratec Trophy D10 Duratec Big Bang D9, C9, T9, R9
   

Materiál na rámy Duratec

Materiál ke stavbě rámů DURATEC je dodáván kanadskou korporací ALCAN. Ke stavbě všech modelů rámů je použito materiálu pod označením AL-7020 T6. Pro tento materiál je charakteristická vysoká pevnost a zároveň vysoká mez kluzu, což je hranice, při které dochází k trvalé deformaci. Užitné vlastnosti rámu však nezávisí pouze na použitém materiálu, ale především na jeho následném zpracování. Firma DURATEC používá systém svařování, který dokáže provařit materiál bez výskytu tzv. studeného spoje. Svary, které vidíte na rámech DURATEC jsou koncipovány tak, že plynule přechází z průřezově silnejšíčásti svaru do slabsí stěny trubky. Tímto je odstranen ostrý vrub vznikající v přechodu trubka - svar a nedochází tak při zatížení k hromadění napětí. Všechny svary jsou ručne zabrušované. Ke svařování používá firma DURATEC špickové stroje KEMPI.


Kola a rámy Duratec

Technická specifikace

Design

Technická specifikace Design
   


Grafické Studio Duratec

Grafické Studio DURATEC nabízí svým zákazníkum možnost vytvořit si vlastní návrh designu svého budoucího rámu popř. celého kola. Dle vlastního výběru je možné zvolit barvu a typ samolepek.

 
Barevné kombinace rámu
 

Z hlediska designu je velice žádané a pro zákazníka též velice příjemné mít na horní rámové trubce umístěn pod lakem svůj podpis či jméno.

 
Podpis na rámu
 

Design rámů Duratec

   

Design rámu Duratec

Design rámu Duratec

   
Design rámu Duratec Design rámu Duratec
 

Virtuální grafické studio DURATEC naleznete na www.duratec.cz. Zde si můžete jednoduše zkušebně navolit barevnou kombinaci jednotlivých rámů a to včetně samolep.


Oblečení Duratec 2007

Dres Career LTD

(tradiční)

Dres Duratec Career LTD 2006

velikosti:
M, L, XL, XXL
vhodný k barvě:

black matt, dark grey, dark grey matt, eclips black, ground AL, signalorange, silver, silver matt

materiál:
picosquare
   

Kraťasy Career LTD

(tradiční)

Kraťasy Duratec Career LTD 2006

velikosti:
M, L, XL, XXL
vhodný k barvě:

black matt, dark grey, dark grey matt, eclips black, ground AL, signalorange, silver, silver matt

materiál:
picosquare
   

Dres Decent

(tradiční)

Dres Duratec Decent

velikosti:
M, L, XL, XXL
vhodný k barvě:

black matt, dark grey, dark grey matt, eclips black, ground AL, signalorange, silver, silver matt

materiál:
picosquare
   
 

Kraťasy Decent

(tradiční)

Kraťasy Duratec Decent

velikosti:
M, L, XL, XXL
vhodný k barvě:

black matt, dark grey, dark grey matt, eclips black, ground AL, signalorange, silver, silver matt

materiál:
picosquare
   
 

 
rockmachine.webgarden.cz by Zdeněk Bárta (c) copyright 2006-