.

TopList

TOPlist

Patenty, které (ne)otřásly cyklistikou I.

Zajímavé věci se dají někdy znovuobjevit v zapomenutých koutech počítače. To byl i případ obrázku na této straně.

Že Vám to připomíná náčrtek létajícího kola, po kterém se po Stínadlech pachtili Rychlé šípy? Možná nejste tak daleko od pravdy.
K obrázku se mi podařilo zjistit, že se jedná o patent, který je veden u Patentového úřadu ve Spojených státech pod číslem 4,735,429. Patent byl přidělen 5.4.1988 jistému Josephu J. Beckovi ze Salt Lake City.

Čísla a údaje bychom měli za sebou, teď ještě o co se vlastně jedná. Americký koumák přišel na způsob, jak lidem ulehčit jízdu na kole. Pomocí větru. Je to jako u plachetnic. Jednoduše se ke kolu připevní plachta a může se vyjet. Princip je stejný jako u jachet, díky profilu křídla je možné využít nejen větru v zádech, ale dokonce i protivětru. A bez toho, že byste snad proti své vůli začali couvat...

No řekněte sami, ještě Vás to nechytlo u srdce? Co na tom, že když Vám foukne do zad, máte brzdnou dráhu jak metro, co na tom, že Vás to občasto "hodí do pangejtu" a co na tom, že vyjížďku musíte plánovat tak, abyste se vyhli nižším podjezdům a stromům. Pravda, na nákup si s timhle monstrem asi nepojedete, ale máte-li rádi adrenalin, potom je pro Vás tohle křídlo jako stvořeno.

 
rockmachine.webgarden.cz by Zdeněk Bárta (c) copyright 2006-