.

TopList

TOPlist

Triky

Triky


Začátečník | Pokročilý 

 Začátečník

obr

Název Obtížnost Provedení

klikni

Endo                     Jeďte pomaleji vpřed , zabrzděte přední brzdou a zároveň přesuňte svoji rovnováhu nad přední kolo a zatlačte šlapky zpět . Pokud se budete předklánět dopředu , tak trochu povolte brzdu.
klikni Squeeker                     Tento trik je náročnější na rovnováhu , takže se musíte plně koncentrovat již při rozjezdu . Jedete pomalu dopředu , zabrzdíte přední brzdou a zvednete zadní kolo ze země . Ruce mějte natažený a přeneste váhu dopředu . V tom momentě si přendejte nohu z pedálu na přední kolo (gumu) těsně za přední vidlici , povolte brzdu a odšlápněte směrem dolů . Tím uvedete kolo do zpětného chodu (couvání) . Jak odšlapáváte , dostane se vám noha do polohy , kdy se kola dotýkáte pouze špičkou . V tom momentě zabrzděte , přešlápněte nohou blíž k vidlici , povolte brzdu a znovu odšlápněte . A tak to jde pořád do kola , až se dostanete do momentu , kdy s trikem chcete skončit , nebo začnete ztrácet rovnováhu . Pak vám nezbývá nic jiného , než vrátit odšlapávající nohu zpátky na pedál a nachystat se na něco nového. Při jízdě pozadu je třeba vychytávat směr a rovnováhu po celou dobu triku . Nejvíce to lze ovlivňovat řídítky a rámem , na který působíte přes sedačku  . Při odšlapávání dozadu můžete mít druhou nohu na předním piku , pedálu , anebo jako pořádná masírka na zadním piku . No a teď už zhruba víte všechno , takže hurá ven a pořádně trénujte .
klikni WheelChair                     Levou rukou chyťte sedlo a pravou držte řidítka u přední brzdy , levou nohu mějte na přední pravém piku a stůjte zády k řidítkům , až budete připraveni , pravou nohou začněte skefovat po pneošce . Když se budete naklánět dopředu , musíte rychle skefovat o život ... a když dozadu , stačí trošku přiškrťte brzdu. Kostru(kola) mějte trochu do leva.
klikni DorkWheelie                     Jak už název napovídá jde o wheelie tedy rollingovou záležitost. Jeďte libovolnou rychlostí a postavte se na zadní piky. Následovně pomocí řidítek které přitáhnete k sobě zvedněte přední kolo a jednu nohu pusťte z piku abyste s ní mohli vyrovnávat. Tento trik je dobrý k rovnováze na zadním kole.
klikni Pogos(Tailhops)                     Tento trik je jednoduší záležitostí k naučení rovnováhy na zadní kole (jindy se nazývá jako tailhops atd.). Jeďte pomaleji a stůjte přitom na zadních pikách, zabrzděte přední brzdou a nepatrně se na zadním kole nadzvedněte a když budete dopadávat zpět zabrzděte zadní brzdou a postavte se na zadní kolo ... stále přitom stojíte na zadních pikách. Začněte i s kolem poskakovat. Toť vše.
  Hurricane
(nový)
                    Takže tímhle trikem se většinou zakončujou takový věci jako McCircles a nebo obyčejný Backwards rollingy. Takže se postavte do tailwhipovýho postavení akorá že budete stát na crossfoot (pravá noha levej přední pik a levá noha levej zadní pik) ruce mějte na řidítkách. Nyní sebou švihněte a obtočte se i s řidítkama kolem hlavovýho složení a dopadněte levou nohou na zadní (nyní z vašeho pohledu levej pik(ze základního postavení pravej)) pik. A te´d už zbejvá jenom přelízt zpátky na bajka. 
klikni TailWhip                     Tento trik (v čechách s názvem obhoz) se už považuje za obtížnější trik. Jde o protočení rámu kolem osy řidíteka celých 360 stupňů. Jeďte pomaleji a stujte pravou nohoo na zadním pravém piku a levou nohou ana předním pravém piku. Zabrzděte přední brzdou a kopněte pravou nohou rám kolem osy řidítek. Po kopu přesuňte pravou nohu na přední pneumatiku a levou nohu zvedněte z piku a přehoďte přes vracející se rám a položte ji na něj. druhou nohu vraťte z pneochy do šlapky. Thats all friends
klikni Steamroller                     Tento trik se provádí na předním kole a jde taky vo rollingovej tríček. postavte se před kolo že koukáte na řidítka (lepčí to je když ještě máte řídidla votočený o 180 stupnů) a chytněte jednou rukou řidítko a jednou sedlo. Postavte se jednou nohou na přední pik a zadní kolo nadzvedněte. Odstrčtese a jeďte na předním kole a nohou kterou nemáte na piku vyrovnávejte.
klikni BackWards Rolling
                    Takže tohle je takovej tríček na pohodu. Jeďte průměrnou rychlostí a stůjte levou nohou na levý straně kola na předním piku a pravou nohou na zadní... postavení stejný jako při tailwhipu. Tak a teď udělejte stejnej pohyb jako při tailwhipu ale zadek kola nechte nazemi .. takže se otočíš ty a pojedeš před kolem pozadu. Můžeš si párkrát skefnout na pneochu ale to jenom prp ty věčí začátečníky ať máj skefy co k čemu :o) a teď asi nejtěžší ze celýho triku musíte vyměnit levou nohu na levým piku za pravou a levou musíte položit na zadní levý (z vašeho pohledu) pik. A nyní vám zbejvá jenom otočit řidítka do výchozí polohy na nalízt na kolo. Hodně zdarů.
klikni BarHop                     Jeď pomalu dopředu s nohama na šlapkách. Zvedni svoji levou nohu, dej ji přes řidítko a polož ji na pravej přední peg. Teď sundej na okamžik pravou ruku ze řidítka a přendej svoji pravou nohu na pneumatiku předního kola, vrať ruku na řidítko a skefuj pravou nožkou po pneošce. Nyní přesuň levou nohu na levej peg a skefuj zase pravou nohou. Měj přitom váhu těla přenesenu na řidítka.  Až budeš chtít trik ukončit pusť pravou ruku ze řidítka a přesuň pravou nohu zpátky na šlapku a vrať pravou ruku  zpátky na řidítko. To opakuj i pro levou nohu. Bar hop můžeš dělat i jinými způsoby například že v jízdě ze šlapek vyskočíš a přímo přeskočíš na přední piky. Tenhle trik se dá i různě kombinovat tak jak to předvádí násoska pivní na obrázku. Variace tohoto triku sou nevyčerpatelný, tak že jestly ti nepůjde tahle mutace Bar Hopu tak neklesej na mysli. (z DirtBikeru)

pozn. na obrazku pouze samotny barhop bez nástupu

  
Pokročilý

obr

Název Obtížnost Provedení
klikni Caboose                     Tento trik je trik scuffový tudíž budete šoupat nohu po gumě :o). Je celkem podobný triku Gerator. Postavte si kolo jako když byste sundavali zadní kolo (na sedlo a řidítka). Levou nohou se postavte na pravý zadní pik(z pohledu zeshora na kolo dopředu), chyťte přední pravý pik a postavte kolo na zadní. Zvedněte pravou nohu ze země a přesuňte ji na pneochu a začněte skefovat. (Trik by měl vypadat tak že se točíte na zadním kole)
klikni ElephantGlide                     Tento trik je potřebný k provedení dalším trikům (backpacker, halfpacker). Je velice podobný triku WheelChair. Postavte se před kolo zády k řidítkům a pravou rukou chytněte sedlo a přesuňte rám kola na pravo od sebe levou nohu postavte na levej přední pik a pravou nohou začněte skefovat po předním kole.
klikni CrackPacker
                    Tak a máme tady jednu rollingovou záležitost vycházející z triku wheelchair bez který ho s k provedení tohohle triku asi nevobejdete. Návod na Wheelchair je zde také. Takže skuste se rozjet spíš rychlejc ve wheelchairu a položte vobě nohy na přední piky. Pustě ruku z řidítek a narovnejte se .. Vyronávat musíte hodně divným pohybem :o) 
klikni Karl Cruiser
(nový)
                    Přes tedle tríček se dostanete třeba do hitchhikera ale pro naučení je celkem obtížnej. Takže se rozjeďte průměrnou rychlostí a tak že budete stát levou nohou vepředu na levým piku a pravou nohou na levým zadním. Ruce máte normálně na řidítkách. Teď udělejte podobnej pohyb jako při tailwhipu, ale kolo nekopejte do strany ale snažte se postavit na přední kolo(bez brzdy). Pravou rukou chytněte sedlo, takže pojedete Levá noha levej přední pik, Pravá noha ve vzduchu (balancujete s ní) levá ruka řidítko a pravá ruka sedlo(přitom všem jedete na předním kole).  Je to zezačátku docela namáhavý na ruce protože vlastně držíte ruku na stejný straně jako stojíte, ale po čase to vychytáte.
klikni Half Hiker
(nový)
                    K provedení týhle rollingový hustotky musíte umět (v tomhle případě) Karla Cruisera. Takže, rozjeďte se průměrnou rychlostí tak že stojíte levou nohou na levým předním piku a pravou nohou na zadním levým piku. Ruce na řidítkách. Teď se dostaňte do Karla a nyní bude přechod do Half Hikera. Takže pravou nohu položte pod rámem na prevej přední pik a pusťte ruku z řidítek takže se vlastně držíte jenom za sedlo pravou rukou. Doporučuju ještě abyste před tímhle trikem uměli CrackPacker protože při něm se naučíte s rovnováhou na předím kole při rollingu.
klikni HitchHiker
(nový)
                    Tohle vlastně bude navazovat na návod z Half Hikeru. Takže jedete v HalfHikeru a držíte se rukou za sedlo. Jsou dva způsoby jak přelízt do HitchHikera takže první je pro ty co maj freecoastera a to je tak že pustíte ruku ze sedla a chytíte se pneošky a dostanete se po votočení zadího kola do hitchhikera ale tohle už je fakt masírka trik. A druhej způsob je tak že pravou držíte sedlo a levou rukou si chytíte levej zadní pik, pravou pustíte a chytíte pravej zadní pik. No a pak už jenom zbejvá pustit levou ruku a pálit si to několik metrů v týhle hustotě.
klikni Hang5                     Todle už je docela masírka protože je to celkem těžkej trik a než se ho naučíte budete určitě hodně vomlácený. Takže deme do toho celej trik spočívá v tom že jedete po předím kole s nohou na předním piku a opačnou nohou si pomáháte k tomu abyste vyrovnali rovnováhu. Takže jeďte průměrnou rychlostí spíš pomalej. Jednu nohu si dejte na přední pik a opačnou nohu na zadní pik (opačná strana než na předním). Trhněte řidítkama směrem dopředu a celým tělem se přesuňte na přední kolo. když to přeženete dete na hubu, když to zvednete málo vrátíte se opět tam kde ste byli. Je to tžký se dostat do tý polohy přesně nad kolem ale chce to pečlivej trénink. Pak už se snažte jen opačnou nohou vyrovnávat. Hodně štěstí

 

 
rockmachine.webgarden.cz by Zdeněk Bárta (c) copyright 2006-